Ana Sayfa Hakkımızda Marka Yönetimi Logo Web Tasarım İsim ve Şirket Astrolojisi İşbirliği İletişim Blog

← BLOGAynı İşi Aynı Şekilde Yapmayan Firmalardan Örnekler

Her gün yüzlerce iş yeri açılıyor, bir o kadarda kapanıyor; müthiş bir sirkülasyon var. Piyasa, kelimenin tam anlamıyla firmaları bir o yana bir bu yana savuruyor. Peki bu firmaların asıl sorunu ne?

Ayakta kalmanın önemli kurallarından biri, aynı işi aynı şekilde yapmayacaksın. Bir filozofun sözü farklı şekilde aynı şeyi söylüyor: ‘Değer çağı yaklaşıyor. Eğer en kalite ürünü, farkındalık katarak dünyanın en düşük fiyatına satamazsanız oyun dışı kalırsınız.’

Her gün yüzlerce iş yeri açılıyor, bir o kadarda kapanıyor; müthiş bir sirkülasyon var. Piyasa, kelimenin tam anlamıyla firmaları bir o yana bir bu yana savuruyor. Artık firmalar müşterilerin gündelik mantıklarına hitap eden, temel ihtiyaçları gideren, iş süreçlerini sorunsuz ve kaliteli şekilde işletmenin yetmediği bir dünyada ayakta kalmak zorundalar.

 

Kalıcı olan firmalar aklını kullananlar. Akıllı firmalar sadece satın alma değeri sunmazlar, ayrıca kullanım değeri de sunarlar. Mesela, bir kamyon alırsınız birçok konuda satış sonrası destek beklersiniz. Ama başka bir firma ürünleri nasıl istifleyeceğinize dair bir de kitapçık vererek müşterinin ilgisine mazhar olur.

Düne göre müşterileri memnun etmek için daha fazla para harcamak zorunda olmak, riski arttırıyor ve firmaları kara kara düşündürüyor. Memnuniyetin sınırı yok ve çıta gittikçe yükseliyor.

Düşünürün dediği gibi; ‘firma için ne iyidir diye düşüneceğinize müşteri için ne iyidir diye düşünmeye bakın.’

 

İşte Aynı İşi Aynı Şekilde Yapmayan Firmalardan Örnekler: 

 Son blog yazıları: