Ana Sayfa Hakkımızda Marka Yönetimi Logo Web Tasarım İsim ve Şirket Astrolojisi İşbirliği İletişim Blog

← BLOG2017-2021 arasında şirket, site, sayfa ve kanal vs. tehlike getiren harf! Büyükler zarar etti...

2017-2021 arasında şirket, site, sayfa ve kanal vs. tehlike getiren harf! Büyükler zarar etti, küçükler batıyor...
 

Nowsenso olarak dönem dönem şirketlere olumsuz anlamda tesir eden harflerden bahsetmeye gayret ediyoruz. 

 

Hatırlayacağınız üzere daha önceki röportajımızda ‘K’ harfinin getirmiş olduğu tehlikelerden bahsetmiştik. http://www.nowsenso.com/blog/sirketiniz-icin-marka-ismi-sirlari-iste-o-roportaj/

 

Bu makalede özellikle 2017-2021 yılları arasındaki etkisine değinmek istiyoruz.

 

Harf enerji sisteminde dönemsel olarak bazı harfler etkin olur veya risk taşıma özelliği aktif olmaya başlar. 

 

2000-2010 arası dönemde risk taşıyan harflerin başını İ harfi çekiyordu. 2017’den sonra ise ‘K’ dönemi başladı. 2021 sonrası içinde şuan farklı iki harfte risk gözüküyor. 

 

K harfi, bahsettiğimiz üzere kariyer için önemli bir harftir. Kişilerdeki etkisinden ayrı olarak şirketler de daha da öne çıkar.

 

Sizi alır ve hızlı bir şekilde yükseltir ve para yağar ve paranın gelmesiyle birlikte  yanlış yapmaya sevk eder. 

 

Ardında da sürekli tahrik etmeye başlar. Her büyümüde yanlış bir hamle yapmanızı ister, vergi kaçırmaya, mal veya üründe hile yapmaya, kibire vs... Latif bir cümle ile ifade edersek, bir nevi şeytani yönü aktif etmeye çalışır. 

Ve şirket yönetiminde ciddi stratejik hatalar yaptırmayı tetikler. Paranın şehvetine kaptırdıktan sonra gerçekler görünmemeye başlar...

 

 

FACEBOOK

 

Nitekim Facebook gibi bir marka’nın kişilerin özel bilgilerini paylaşmasının altında yatan enerjisel bağ K harfi ile ilgilidir. Ve şirket özellikle 2018 Ocak’tan sonra 50 milyar dolar üzerinde ciddi bir kayıp yaşadı. 2018 Ağustos itibariyle de hala o negatif çekimden kurtulmuş değiller ve K hala yanlış yaptırmaya devam ediyor. (Mevzunun -diğer sebepler- kısmı ayrı bir konu...) 

 

Örnekler’den biride Türkiye’de geçtiğimiz dönem de gazeteyi kapatan HABERTÜRK. Şirket izlediği strateji ile gerçeklerden kaçtı ve büyümeyi yazılı basında sürdüremedi. Nitekim internet sitesinde de aynı hataları hala yapmaya devam ediyorlar. Ve o şirket için ciddi riskler söz konusu. Aynı tehlike 1 veya 2 yıl içinde TURKUAZ medyada da yaşanacak...

 

Benzer durumlar, yine 2018’de ciddi zarar eden İngiltere'nin en büyük ikinci inşaat şirketi Carillion, Cambridge Analytics gibi şirketler de var.

 

2017-2018 arası; İçinde K harfi olan, 50 milyon dolar ve üzeri değer de olupta zarar veya iflas eden şirket ve girişimlerden birkaçı (okunuşları) itibariyle şöyle;

 

FACEBOOK,

CARİLLİON,

HABERTÜRK,

TEKNOSA,

FLEETCORP,

CAMBRİDGE ANALYTİCS,

FLEETCORP (DOCAR)

ŞEKER FABRİKALARI,

AUCTİONATA,

QUİXEY,

YİKYAK,

SPRİQ....

 

Evet, TR’de yıl içerisinde 12-20 bin arası şirketin battığı veya iflas ettiği düşünülürse örnekler çoğaltmak mümkün.

 

Tabi burada şu noktaya değinmeden geçmeyelim.

 

Misal, K harfinin geçtiği MİCROSOFT, SAMSUNG(K) gibi şirketler de var ve herhangi bir sorun yaşamıyor diyebiliriz. (Şimdilik:) )

 

Burada önemli olan nokta; 

 

Birincisi şirketin ismi, 

İkincisi yanındaki harfler, 

Üçüncüsü kurulum tarihi. 

 

 

Evet; Şirket, parti adı, futbol takımı, film ismi, okul vs... İsimde K harfi geçiyor olabilir ama yanında onu güçlendirici harflerden varsa ve kurulum tarihi dengeyi sağlıyorsa, bu durum riski azaltır ve dediğimiz gibi alıp uçurabilir... Önemli olan, K’nın getirdiği riskleri bilip bu dönemde ona göre bir plan ve strateji geliştirebilmek.

 

Ropörtaj...

http://www.nowsenso.com/blog/sirketiniz-icin-marka-ismi-sirlari-iste-o-roportaj/

 

 Son blog yazıları: